1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. Xbox Series S Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Xbox Series S Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Xbox Series S oyun konsolu fiyatı ve diğer tüm detayları açıklandı. Oyuncular için konsol fiyatı ve detayları fazlasıyla cazip.

Xbox Series S fiyatı ve özellikleri

Microsoft’un beğenilen ve sıklıkla tercih edilen oyun konsolu Xbox yeni modelleri ile oyuncular karşısına çıkmaya hazır sayılır. Xbox Series X’in detayları yavaş yavaş belirmeye başlamışken Xbox Series X’in yan çarı diyebileceğimiz, X’e nazaran daha düşük donanımlara sahip olsa da ekonomik fiyatları ile de dikkatleri üstüne çekeceği aşikar. Xbox Series S fiyatı ve özellikleri netlik kazanmışken Xbox kullanıcıları da bu durumdan memnun gibi gözüküyor.

Cep Yakmayan Oyun Konsolu: Xbox Series S

Yan çar dediğimize bakmayın, kendisi cep yakmadığı gibi size güçlü donanım özellikleri de sunmaktadır. Oyun konsolu, gelecek nesil performansını bugüne kadar üretilmiş en küçük kasa haline sığdırdıklarına dayalı sloganları ile dikkatleri çekmeyi başardı da.

Xbox Series S Fiyatı

Xbox Series S vs Xbox Series X

Xbox Series X için belirtilen piyasa fiyatı 499 dolar. Bunun yanında cep dostu bir diğer konsol ise 299 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacağı açıklamaları yapıldı. Bu fiyatlara sahip konsollar ülkemize gelirken vergi ekleneceğini de göz önünde bulundurmalısınız. 299 dolar anlık olarak hesaplaması yapıldığında 2.240 TL gibi vergisiz bir fiyatı oluşuyor. Bu fiyata vergi ve diğer tüm ücretler eklendiğinde de (Ortalama 700-1.000 TL aralığında olacaktır) 3.000 – 3.500 aralığında piyasaya sunulabilir.

Elbette Türkiye fiyatı netlik kazanmadığı sürece kesin bir şey söyleyemeyiz. Fakat Türkiye fiyatı ortalama bu civarlarda olacağını da düşünebiliriz.

Xbox Series S Özellikleri

Xbox Series S, ekonomik fiyatının yanı sıra kullanıcıları bekleyen üst düzey teknik özelliklerinin olduğunu da belirtmekte fayda var.

 • 10 GB Ram
 • 7nm işlemci teknolojisi
 • 1440p çözünürlükte 60 fps oyun keyfi
 • PCle 4.0 SSD ile aranan hız
 • 8 çekirdek 16 Thread Zen 2 CPU @3.8 GHz

Xbox Series S Ne Zaman Çıkıyor?

Xbox Series S fiyatı ve özellikleri belirlenmesinin ardından oyuncular için bir diğer önemli soru Xbox konsolunun ne zaman çıkacağı oluyor. Konsol için 10 Kasım 2020 tarihinde piyasayada yerini alacağı açıklandı. Tüm bu detayların yanında da sloganı ve sloganını pekiştiren fotoğrafı da dikkat çeken bir diğer nokta oluyor. Oyun konsolunun kol büyüklüğü ve konsol büyüklüğü bir hayli meraklandırıcı durumların başında geliyor.

Xbox Series S fiyatı ve özellikleri

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. admin_avatar
  2 ay önce

  Gerçekten de fiyat bakımından gayet güzel. Alınabilecek bir oyun konsolu sonuçta çıkıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir