1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. The Last of Us Part 2 Çok Oyunculu Mod Onaylandı

The Last of Us Part 2 Çok Oyunculu Mod Onaylandı

The Last of Us 2 Çok Oyunculu Mod

The Last of Us Part 2, uzun zamandır beklenen ve serinin devam niteliğini tam anlamıyla koruyan oyun olmayı başardı. The Last of Us Part 2 çok oyunculu mod ise gizemini oyun çıktığı halde korumaya devam etmekteydi. Ta ki belli belirsiz bir şekilde Neil Druckmann tarafından onaylanması ile bu gizem son buldu diyebiliriz. Resmi bir açıklama niteliği bulunmasa da bu profilden gelen cevap oyunculara yetti. Neil Druckmann tarafından paylaşılan tweet birçok kişinin hoşuna gidip heyecanını da tazelemesinde büyük oranda yardımcı oldu.

The Last of Us Part 2 çok oyunculu modun Neil Druckmann tarafından onaylanması ile de hayranlarının oyuna karşı ilgisi ve popülerliğini tekrardan alevlendirdi. Özellikle de Druckmann’ın tweetinde yer verdiği “The Last of Us 2’nin çok oyunculu modu beklemeye değer olacak.” paylaşımı ile Last of Us hayranlarını beklemeye davet etti. Geliştiriciliği üstlenen başarılı firma Naughty Dog diğer oyunlarında da olduğu gibi TLoU 2’yi hikayesi, görüntü kalitesi ve çok daha fazlasıyla oyun kalitesinde doruk noktalara çıkarmış. The Last of Us Part 2, yalnızca PS4’te mevcut olması oyuncuları üzen başlıca sebeplerden oluyor. Yine de ilerleyen zamanlarda oyun severlerin farklı platformlara da getirme konusunda ısrarı sürerse bir sürprizle karşılaşmamızda etkili olabilir.

The Last of Us 2 Çok Oyunculu Mod

Neil Druckmann’ın yayınladığı tweet ise Türkçe bir şekilde; “İnanılmaz bir #TheLastofUsDay için herkese teşekkür ederiz! Pozitifliğiniz ve sevginiz inanılmaz derecede ilham verici. Oh … ve diğer şeyler içinse… sabırlı olun. Buna değecek.”

The Last of Us Part 2 Çok Oyunculu Mod Ne Zaman Çıkacak?

Kısa bir süre öncesine kadar The Last of Us Part 2 multiplayer modunun kesin anlamda çıkıp çıkamayacağı bile kesin değilken, çok oyunculu mod çıkış tarihi için net bir tarih verebilmek mümkün değil. Fakat kısa bir süre içerisinde de göremeyeceğiz gibi gözüküyor. Bu süre zarfında oyun multiplayer kısmını çok iyi bir şekilde geliştirildiği de aşikâr. Bizim görüşümüz ise en az 6 aylık, en fazla ise 1 yıllık bir süreçten bahsedebiliriz. Aynı zamanda ücret konusuna da gelirsek multiplayer modun DLC olarak oyuna ek gelmesi ya da bağımsız bir yapım ile oyunculara sunulması gibi farklı seçenekleri mevcut. Resident Evil Resistance’de bağımsız çok oyunculu mod şeklinde yayınlanmıştı. Durum netlik kazanmasa da Sony’nin The Last of Us Part II sahiplerinden ücret alması pek mümkün görünmüyor.

Şimdiyse diğer yazılarımızdan farklı bir şey yapıyor, Last of Us sevdamızı Ellie’ciğimizin Joel’den öğrendiği şarkıyla veda ediyoruz. Take on Me ❤️

Yorum Yap