1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tamamen Elektrikli Lucid Air Otomobili ve Resimleri
Trendlerdeki Yazı

Tamamen Elektrikli Lucid Air Otomobili ve Resimleri

Tamamen elektrikli Lucid Air otomobili

Türkiye’de çok tanınmayan markalardan Lucid Motors yakın zamanda canlı yayınlanan bir etkinlikle son model araçlarını müşterilerin karşısına sundu. Lucid Air; lüks, tamamen elektrikli ve görünüşüyle de albenisini kolaylıkla yaratan bir sedan araç olduğunu gördük. Araç hakkında bildikleriniz bunlarla sınırlı olabilir fakat bu araçta çok daha fazlası olduğunu da belirtebiliriz. Tamamen elektrikli Lucid Air otomobili, üst düzey özelliklere sahip olmasının yanı sıra diğer araçlardan farklı ve özgün bir tasarımla da farkını yaratıyor.

Tamamen elektrikli Lucid Air otomobili

Lucid Air Özellikleri

Air, 400 ve 517 mil arasında değişen pil modelleri ile toplamda 4 çeşit olarak karşımızda yerini alacak. Ethernet tabanlı mimariye sahip araç diğer birçok yeni nesil otomobilde de olduğu gibi eller serbest sürüşünü destekleyecek. Air, 32 sensör ve bir sürücü izleme sistemi ile kaliteli sürüş keyfini en üst noktalara çıkarmaya çalışıyor.

Sektörün kaymağını yiyen Tesla Model S ile bir hayli benzerlik göstermesi, aralarında yaşanacak rekabeti kızıştıracak gibi duruyor. Elektrikli araçların çok daha lüks, spor araçlara dönüşmesiyle sektöre yeni rakipler de atıldığını görmekteyiz. İster istemez rakiplerinden çok daha fazla sunması gereken özellik bulunuyor ki Tesla’ya rakip olabilsin ya da ayakta durabilsin. Lucid Motors’da bunu çok kısa bir sürede başaracak gibi duruyor. Geniş iç alan, 832 kilometre yol alabilme, 10 dakika gibi çok kısa bir sürede 250 kilometrelik menzil gidebilme özelliği farkını ortaya koyan belli başlı özelliklerinden oluyor. 35-40 dakika gibi toplam bir dolum süresi olacağı düşünülen aracın sürtünme katsayısı 0,21 şeklinde açıklandı. Genel anlamıyla harika bir aerodinamiğe sahip bu araç 4 farklı çeşidi ile istenilenleri kolaylıkla da karşılayabilecek gibi duruyor.

Lucid Air Görselleri

Lucid Air Fiyatı

Tamamen elektrikli Lucid Air otomobili ilk versiyonları yakın zamanda görebileceğimiz gibi 80.000$ ile 169.000 $ arasında bir fiyat etiketine de sahip olacağı biliniyor. İlk çıkacak modelleri 169.000$ fiyata sahip olacakken ilerleyen senelerde karşılaşacağımız Air modelleri 80.000$ ile alıcılarıyla buluşacak. Sedan modeliyle de sınırlı kalmayacak Lucid Motors ilerleyen zamanlarda SUV modeli ile de dikkatleri üstüne çekeceği aşikâr.

Yorum Yap