1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Ring Drone, Amazon’un Yeni Harika Teknolojisi

Ring Drone, Amazon’un Yeni Harika Teknolojisi

Ring Drone

Teknoloji dur durak bilmeden gelişim göstermeye ve bambaşka bir yere doğru gitmeye devam ediyor. Güvenlik kamerası artık çok daha farklı bir hal alıp otonom drone olarak karşımıza çıkıyor ve uçuş yapabilme imkanı sunuyor. Ring yakın zamanda “Always Home Cam”adlı modelini kullanıcılara sundu ve kısa sürede de yabancı ülkelerin gündemine girmeyi başardı. Zaman zaman farklı akıllı teknolojilerde kendini gösteren Ring, 2018 yılında Amazon tarafından satın alınmıştı. Amazon gibi büyük bir firmanın markayı satın alması ile beraber marka çok daha tanınır bir hal aldı. Evi çok daha güvenilir kılmak için otonom uçuş imkanı sunan bir güvenlik kamerası projesini yakın zamanda hayatımızda görebiliriz. Ring drone, Amazon’un yeni harika teknoloji olduğu gibi alternatif ürünlerden de farklı özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor.

Ring Always Home Cam, tek bir kameranın çok daha işlevsel bir şekilde değerlendirilebilmesini sağlamakta. Tüm evi kontrol etmeniz gereken birden fazla kamera fazladan maliyet ve fazladan ilgi gerektirmektedir. Sektöre Ring dahil olduğunda ise olay çok daha farklı bir durum kazandı. Her geçen gün teknolojinin üstüne daha fazlası konmakta ve büyük gelişimler görülmektedir. Bu gibi teknolojilerin de yeni teknolojilere kapı araladığı bir diğer gerçek oluyor.

Ring Drone

Ring hakkında detaylı bilgiler edinmek ve görünüşünü daha iyi inceleyebilmek için Ring firmasının YouTube kanalında paylaşmış olduğu videoya göz atabilirsiniz. 1080p çözünürlük kalitesi sunan kamera kalitesi de otonom uçuş imkânı sunan drone’u çok daha cazip bir hale getiriyor. Ring Drone ile yapacağınız uçuşlar esnasında kayıt otomatik bir şekilde alınabilmektedir. Tüm evi gezebilir ve tek bir kamera ile kolayca tüm evin güvenilirliğini sağlayabilirsiniz.

Ring Drone Fiyatı Ne Kadar?

Yeni girişim olarak göreceğimiz bu teknolojinin fiyatı da bir diğer merak edilen konulardan oluyor. 249 dolarlık bir fiyata sahip yeni teknoloji, tüm evi ya da şirketi kameralara boğarak görüntü kirliliğine ve yüksek ücretlerin verilmesinin önüne geçiyor. Elbette dezavantajlarının da yer aldığından bahsedebiliriz. Teknolojiyi sık sık kontrol edip, uçuş yapmamızın gerekmesi, olduğu yerde kayıt yapamaması gibi birtakım problemler yer alsa da ev gibi küçük kamera gereksinimi duyulmayan alanlar için ideal bir ürün olduğunu da düşünmeliyiz. Ürünü önümüzdeki sene Amazon başta olmak üzere farklı satış platformlarında da görebileceğiz.

Yorum Yap