1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Playstation Türkiye, Oyun Fiyatlarına Zam Yaptı

Playstation Türkiye, Oyun Fiyatlarına Zam Yaptı

Oyun fiyatlarına zam

Playstation Türkiye, almış olduğu yeni bir kararla oyun fiyatlarına zam yaptı. Kısa bir süre önce Playstation 5’i tanıtan Sony, aldığı bu kararla ülkemizdeki oyuncuları oldukça üzdü. Yeni nesil konsolların uçuk fiyatlarına bir de oyun fiyatlarının yükselmesi eklenince oyuncular kendilerine başka hobiler bulacak gibi duruyor.

Zamlardan önce maksimum 500 TL civarında olan oyunlar, zamlarla birlikte 700 TL’yi aşacak. Bu kadar ciddi bir zam yapılması elbette biz oyuncular için oldukça kötü oldu. Playstation Türkiye yapılan zamlara bir sebep göstermese de bu zamlara Playstation 5 için çıkacak oyunların daha yüksek fiyatlı olması ve ülkemizdeki döviz kurunun etkisi olduğu söylenebilir.

Fiyatı Artan Oyunlardan Bazıları:

Oyun Fiyatlarına Zam

Fiyat artışları şu an bütün oyunlarda görülmedi ancak birçok büyük oyunun fiyatı arttı. Zam, yavaş yavaş diğer oyunlara da yansıyacaktır. Elbette bütün oyunların yeni ve eski fiyatlarını burada yazmayacağım. Ancak bazı oyunların fiyatları sizlere genel fiyatlar hakkında fikir verecektir. Özellikle indirimli fiyatları oldukça uygun olan oyunların yeni fiyatları çok dikkat çekiyor.

Yapılan indirimlerle 30 TL’ye kadar düşen FIFA 20, şu an 679 TL’ye satılıyor. Yine indirimlerle 259,50 TL olan Need For Speed Heat Deluxe Edition ise 779 TL olarak satışa sunuluyor. 429 TL’ye satışa sunulan Marvel’s Avengers’ın fiyatı ise 679 TL’ye çıkmış durumda.

Hal böyle olunca oyuncuların içine bir korku düşüyor. Yapılan zamlar cüzdanlarımızı boşaltacak gibi duruyor. Tabii Sony, bununla birlikte Playstation Plus’a da zam getirecek.

Playstation Plus Zammı

Playstation Plus fiyatlarına zam uygulanması bir süredir gündemdeydi. Ancak ertelenmişti. Sony artık ertelemek istemiyor. Şu an 24 TL olan 1 aylık abonelik 40 TL’ye, 3 aylık abonelik 75 TL’den 100 TL’ye, 1 yıllık abonelik ise 180 TL’den 240 TL’ye çıkarılacak. Bu fiyatlar, herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 29 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacak.

Oyun fiyatlarına zam yapılmasından sonra bir de Playstation Plus fiyatlarına zam yapılması bizleri iyice zora sokuyor. Playstation Plus, her ay farklı oyunlar oynama imkanı sunmasıyla ve fiyatıyla cazip bir seçenek haline geliyordu. Maalesef Sony, bu haberle bizleri üzdü.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. hsnblkclr_avatar

    Playstation’ın bu şekilde fiyat artırması ben dahil bütün gamer camiasını üzmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir