1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. Microsoft Bethesda Stüdyosunu ve Daha Fazlasını Satın Aldı
Trendlerdeki Yazı

Microsoft Bethesda Stüdyosunu ve Daha Fazlasını Satın Aldı

Microsoft Bethesda Stüdyosunu ve Daha Fazlasını Satın Aldı

Microsoft her geçen gün oyun sektöründe kendini daha iyi bir şekilde göstermeye, yeniliklerle oyuncular karşısına çıkmaya devam ediyor. PC için Xbox Game Pass aboneliğinin yapılması ve bu üyeliğin de uygun fiyatlarla elde edilebilir olması Microsoft’un son günlerde verimli satışlarda bulunduğunu gözler önüne sermesinde yeterli. Şimdi de Microsoft Bethesda stüdyosunu ve daha fazlasını satın aldı. ZeniMax Media’nın yeni sahibi olan Microsoft Zenimax’ın bünyesinde bulundurduğu Bethesda Softworks, Alpha Dog, id Software, Arkane gibi daha birçok oyun geliştirici stüdyosunu da almış oldu. Böylece Doom, Quake, DishonoredThe Elder Scrolls, Fallout, Rage gibi sevilen ve popüler seri oyunlarını Xbox’ta görmeye başlayacağız. Bu güzel haber ise Bethesda, Xbox ve diğer oyun geliştirme stüdyolarının twitter hesaplarından paylaşıldı. Oyuncularsa bu güzel haberi büyük sevinçle karşıladı.

7,5 Milyar Dolarlık bu büyük ticaret oyun sektöründe Microsoft’un eskisinden çok daha güçlü bir hal almasında yardımcı olacak. EA Play aboneliğinin de yakın zamanlarda gündeme gelmesi ile rekabet artmaya devam ediyor. Bu rekabetin oyuncular için avantaj olacağı, uygun fiyatlı abonelik ve çok daha yeni oyunların eklendiği kütüphanelere erişim sağlamakta faydası bulunacaktır. Playstation 5 ve Sony konferansının gerçekleşmesi ile art arda bomba gibi haberler geldi ve gelmeye de devam edecek gibi gözüküyor. Oyun sektöründe gerçekleşen rekabet ile yakın zamanda çok daha iyi oyunlar ve yenilikler oyunculara sunulacaktır.

Microsoft Bethesda Stüdyosunu ve Daha Fazlasını Satın Aldı

Xbox, Bethesda Stüdyosunu Almasıyla Beraber Gelen Bazı Oyunlar

Xbox başkanı Phil Spencer, geçtiğimiz günlerde önemli konulara ve merak edilen noktalara değindi. Bunlardan birisi de 7.5 Milyar Dolar ile kütüphanesini çok daha zengin hale getiren Xbox içindi. Abonelik sistemi ile işleyen ve günden güne de çok daha fazla kullanıcıyı bünyesine katan Xbox Game Pass’de oyun stüdyolarından çıkacak yeni oyunları ve hali hazırda çıkmış oyunları görebileceğimizin sözü verildi. Microsoft Bethesda stüdyosunu ve daha fazlasını satın aldı bu sayede de popülaritesi yüksek oyunları kütüphanesine eklemeyi başardı. İşte bünyesine kattığı oyunların bazıları;

 • Dishonered
 • Wolfenstein
 • Quake
 • The Elder Scrolls
 • Fallout
 • Doom
 • Starfield
 • Rage
 • Prey
 • The Evil Within
Microsoft Bethesda Stüdyosunu ve Daha Fazlasını Satın Aldı

Yorum Yap