1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İphone 12 Modelleri, Fiyatları ve Tüm Detayları
Trendlerdeki Yazı

İphone 12 Modelleri, Fiyatları ve Tüm Detayları

İphone 12 modelleri ve detayları

Popüler teknoloji markası Apple, her geçen gün satışlarını arttırmaya devam ediyor. Durum böyle olunca, her sene farklı modeller de kullanıcılarla buluşmakta ve bu modellerde de yeni özellikler ortaya çıkmaktadır. Merakla beklenen İphone 12 modelleri ve detayları internete sızdırılmış durumda. Genel itibariyle Eylül aylarında yapılan tanıtımlar bu sene için geçerli olmayacak gibi gözüküyor. Tanıtımların gerçekleşeceği Ekim ayında ise İphone 12 ve modelleri bizleri beklediği düşüncesindeyiz.

İphone 12 Modelleri Neler?

İphone 11’den farklı olarak fazladan bir modele daha sahip İphone 12’nin model listesi şu şekildedir;

  • İphone 12
  • İphone 12 Max
  • İphone 12 Pro
  • İphone 12 Pro Max

İphone 12 Modelleri ve Fiyatları

İnternete sızdırılan İphone 12 modellerinin özellikleri ve fiyatları listesinde 64 GB bir depolama alanına sahip telefonların fiyatları İphone 12 için 699 dolar, İphone 12 Max için 799 dolar, İphone 12 Pro için 999 dolar ve son olarak İphone Pro Max içinse 1099 dolar gibi bir fiyatla karşılaşacağız. Elbette döviz kurlarına çevirmekle de kalmayıp bu fiyatların üstüne vergi ekleneceğini de hesaba katmalıyız. Yani İphone 12 için başlangıç fiyatları 7500 – 8000 Tl gibi meblağa sahip olabilir.

İphone 12 Modelleri Özellikleri

İphone 12’nin 5G destekli bir şekilde karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Ayrıca her modelinde de farklı boyut, Ram ve gövde değişiklikleri de dikkat çeken bir diğer nokta oluyor. İphone 12 ve İphone 12 Max alüminyum, İphone 12 Pro ve Pro Max modellerinin ise paslanmaz çelikten olabileceği tahmin edilenler arasında.

İphone 12 modelleri ve detayları

İphone 12 Kamerası

İphoneların olmazsa olmazı kamera kalitesi, telefonun sık tercih edilmesindeki önemli bir etmen. Durum böyle olunca İphone 12 modellerinde de yüksek çözünürlüklü ekran ve kamera kalitesi bizleri beklediğine şüphemiz yok. Fakat internete sızdırılan bilgiler arasında İphone 12 kamerasının kalitesi maalesef bulunmuyor. Bilinen tek bilgi ana modelde dual, 12 Pro modelinde ise telefonun üç kameraya sahip olacağı ve LİDAR kamera teknolojisini de kapsayacağı düşünülüyor. Lidar kamera teknolojisi ölçme işlemlerini lazer ve ışık kullanarak gerçekleşmesine ve birçok işlemi uzaktan algılama yöntemi ile yerine getirmesine olanak sağlayacaktır.

Diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz;

Yorum Yap