1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. iOS 14 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler
Trendlerdeki Yazı

iOS 14 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler

iOS 14

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikten sonra iOS 14 güncellemesini getirdi. Yeni iOS güncellemesiyle birçok yeni özellik kullanıma sunuldu. Kullanıcılar güncellemeyi heyecanla karşıladılar. Bu güncellemeyle iOS kullacıları daha fazla kişiselleştirme seçeneğiyle karşılaştı. Gelin şimdi hep beraber iOS 14 güncelleştirmesiyle gelen yeni özelliklere bir göz atalım:

Uygulama Arşivi

Artık indirdiğiniz uygulamalar otomatik olarak gruplanıyor. Böylelikle daha sade bir görünüm elde ediyor ve tek tıkta istediğiniz uygulamaya ulaşabiliyorsunuz.

Ana Ekrana Eklenebilen Araç Takımları

Araç takımları artık ana ekrana eklenebiliyor. Boyutları da ayarlanabiliyor. Araç takımları artık gruplanabiliyor. Akıllı Gruplama özelliğiyle artık araç takımlarınıza daha kolay ulaşabilir ve ihtiyacınız olan bilgiye daha rahat sahip olabilirsiniz.

iOS 14 Güncellemesi

Telefon Görüşmeleri İçin Yeni Tasarım

iPhone, FaceTime ve diğer uygulamalardan gelen aramalar artık tüm ekranı kaplamıyor. Üstte çıkan bildirime basarak aramayı ekranda büyütebileceksiniz.

Resim İçinde Resim

Artık başka bir uygulama kullanırken video izlemeye veya FaceTime görüşmesi yapmaya devam edebileceksiniz.

iOS 14 Güncellemesi

Yeni Memojiler

Kendinizi yansıtmak için kullanabileceğiniz memojiler artık daha fazla.

Haritalarda Rehberler

Rehberler, dünyanın dört bir tarafındaki yemek, alışveriş, gezi yerleri için hazırlandı. İstediğiniz yeri kaydedebilir ve sürekli güncelleyebilirsiniz.

Çeviri Modları

Artık sohbet modu ile telefonunuzu yatay konuma getirerek konuşabilir ve aynı zamanda çevirebilirsiniz. Oldukça pratik bir çeviri modu. Ayrıca istediğiniz dilde çevrimdışı çeviri yapmak için telefonda dili indirebilir ve interneti kapatmaya gerek kalmadan çevrimiçi de kullanabilirsiniz. Yaptığınız çevirileri favorilerinize ekleyebilir, daha sonra tekrar dönebilirsiniz.

Siri

Siri de oldukça yeni bir görünüme sahip oldu ve artık daha kullanışlı. Şimdi başka bir işle uğraşırken Siri’yi rahatça kullanabiliyorsunuz. Siri artık sesli mesaj da gönderiyor.

iOS 14 Güncellemesi

Ev Uygulaması

Ev uygulaması ile akıllı evinizi daha rahat ve daha güvenli bir şekilde kontrol ediyorsunuz. Uygulama yararlı otomasyonlar öneriyor ve dikkat etmeniz özellikleri sizin için gösteriyor.

CarPlay

CarPlay ile Apple cihazını arabalarda rahatça kullanabilirsiniz. Bu şekilde araba seyahatleriniz daha güvenli ve daha konforlu olur. Akıllı arabaları daha rahat kontrol edebilirsiniz ve iPhone’nunuzu özelleştirerek arabada daha rahat kullanabilirsiniz.

App Clips

App Clips ile App Store’daki uygulamaları daha rahat kullanabilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar daha küçüktür ve daha hızlı çalışır. Kullanıcı deneyimi açısından oldukça yararlı bir özellik. iOS 14 şimdilik yeni bir yazılım. İlerleyen zamanlarda kullanıcıların deneyimleri ve yorumlarıyla daha da gelişecektir. iOS 14 hakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız buraya tıklayınız.

Yorum Yap