1. Ana Sayfa
  2. Android Haberleri
  3. Google Haritalar’a Karanlık Mod Geliyor

Google Haritalar’a Karanlık Mod Geliyor

Google Haritalar'a Karanlık Mod Geliyor

Android için yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise Android kullanıcıları için Google Haritalar’a karanlık mod geliyor. Bu güncelleme ile birlikte uygulamanın tümü karanlık bir görünüm kazanabilecek. Güncelleme tüm android kullanıcılarına gelmeyip sınırlı bir kitleye sunulmakla başladı. Android 11 “10.51.1” koduna sahip yeni haritalar sürümü ile kullanıcıların karşısında yerini aldı. İlerleyen zamanlarda da Android 11 ile sınırlı kalmayıp diğer tüm versiyonlarda da karanlık temayı görebileceğimizi düşünüyoruz.

Aşağıdaki görsellerde de gelen güncelleme ile haritaların kazanacağı yeni görünüm de mevcut. Bu güncellemenin gecikme sebeplerinden biri de sadece renk dönüşümünden ibaret olmamasıdır. Görünümünde ve uygulamanın kendisinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması için de gelmesi beklenen güncelleme zaman almış olabilir.

Google Haritalar’ı Karanlık Tema Yapma

Google Haritalar‘a karanlık mod geliyor ve kullanıcılarda bu güncellemeden en erken şekilde faydalanmak istiyor. Google haritaların karanlık mod görünümünü yapmak isteyen kişiler ilk olarak Android 11 “10.51.1” haritalar güncellemesini indirmiş olmalıdır. Bu güncelleme de yavaş yavaş tüm android kullanıcılara sunulduğundan ve başta da Android 11 yer aldığından indirebilmeniz için son sürüm androide sahip olmalısınız. Android 10 kullanıcılarına da harita güncellemesinin geldiği bilgileri mevcut fakat kesinleşmiş değil. Karanlık temaya geçiş içinse Google Haritalar uygulamasına tıklamalı ve sonrasında ayarlar sekmesine gitmeliyiz. Ayarlar kısmında yer alan görünüm sekmesi de sizlere açık tema, koyu tema ya da cihazınızın varsayılan teması gibi seçeneklerini sunacaktır. Bunlardan birini seçerek ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. İşte google haritalar uygulamanızı karanlık temaya geçirebilmeniz için gerekli işlemler bu kadar basit.

Yorum Yap