1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google Chrome Sekmeleri Gruplama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Google Chrome Sekmeleri Gruplama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Google Chrome Sekmeleri Gruplama Özelliği

Her geçen gün aldığı yeni güncellemelerle çok daha fazla kullanıcıyı memnun etmeyi başaran Google, yeni güncellemesi ile de ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Popüler tarayıcı listesinin başında yer alan Google Chrome sekmeleri gruplama özelliği ile görüntü kirliliğinin ve kalabalığın önüne geçiyor. İstediğiniz sekmeyi çok daha kolay bulmanızı sağlayacak olan güncellemede gruplama özelliği daha düzenli hareket etmenizi sağlayacak. Kısacası çok sekme kullanan kullanıcılar için birebir özellik diyebiliriz. Chrome tarayıcısına gelecek bu güncelleme hakkında konuşan şirket, sekmeleri gruplama özelliğini 4 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdi. Oluşturacağınız sekmeleri istediğiniz şekilde ve sayıda gruplayabilir ve bu grupları küçülterek işlemlerinize görüntü kirliliği olmadan devam edebilirsiniz.

Google Chrome Sürümüm Güncel Mi?

Google Chrome güncellemelerinizi kontrol etmek ve son sürümü kullandığınızdan emin olmak için tarayıcınızın ayarlarına gidin ve sol menüde en aşağıda yer alan ‘Chrome Hakkında’ kısmına gelin. Karşınıza gelen ekranda “Google Chrome güncel durumda” bildirimini görüyorsanız herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmaksızın yeni gelen özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Google Chrome Sekmeleri Gruplama Özelliği Kullanımı

Chrome’da bulunan sekmelerinizi gruplandırabilmek için en azından 1 sekme açmanız yeterli. Açılan sekmenizin üzerine gelin ve farenizin sağ tuşuna tıklayın. Karşınıza birtakım seçenekler çıkacak, ‘sekmeyi yeni gruba ekle’ seçeneği ile devam edebilirsiniz.

Google Chrome Sekmeleri Gruplama Özelliği

Sekmeyi gruba eklediğinizde aşağıdaki görsel oluşacaktır. Oluşan grubun standart rengi beyaz olmaktadır. Beyaz renge sağ click yaptığınızda grup adı, rengi ve grup ile alakalı bazı seçeneklere rastlayabilirsiniz. ‘Grubu kapat’ seçeneği grupta yer alan tüm sekmelerinizi kapatacaktır bu yüzden dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. ‘Grubu çöz’ seçeneği ise grup içerisindeki sekmeleri kapatmadan grubu kaldırır.

Google Chrome Sekmeleri Gruplama Özelliği

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar
    1 ay önce

    Umarım en kısa zamanda alışırız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir