1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Far Cry 6 Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri
Trendlerdeki Yazı

Far Cry 6 Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

Çocukluk serilerimizden olan Far Cry yeni oyunuyla her geçen gün merak uyandırmaya, heyecanlandırmaya devam ediyor. Far Cry 5’in apayrı ve soluksuz bırakan hikayesinin ardından ister istemez yeni oyununda da bu etki bırakılması bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda fragmanı yayınlanmıştı ardından çıkış tarihinde de bir ertelemeye gidildi. Peki, Far Cry 6 çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri nedir? Konusuna gelecek olursak; kesinleşmiş bir çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri bulunuyor. Fakat ileri ki tarihlerde bu bilgilerin değişebileceğini de unutmamak gerekir.

PC, Playstation 4, Playstation 5, Google Stadia, Xbox One ve Xbox S gibi birçok platformda çıkış yapacak oyunda ünlü aktör Giancarlo Esposito yer alıyor. Far Cry serisinin olmazsa olmazı kaliteli müziklerini de film ve televizyon bestecisi olan Pedro Bromfman üstlenmiş. Pedro, aynı zamanda Narcos dizisinde de yer verdiği şarkılarıyla tanınmaktadır. Kısacası oyunun hikayesi ve ortamına ayak uydurabilmeniz, o ortamı tam anlamıyla hissedebilmeniz açısından her şey en kaliteli şekilde sunulmuş gibi gözüküyor. Kaliteli isimler kaliteli bir oyun serisiyle birleşince nasıl bir başyapıt ortaya çıkacak, hep beraber göreceğiz.

Far Cry Çıkış Tarihi

Far Cry 6 çıkış tarihi için 18 Şubat 2021 yılı belirtilmiş olsa da geçtiğimiz Kasım ayında pandemiden kaynaklı ertelemelerin olacağı ve 18 Şubat’ta oyunun çıkış yapamayacağı belirtilmişti. Durum böyle olunca kafada soru işaretleri oluşmaya başladı. Far Cry 6 çıkış tarihi ne zaman ve kesinleşti mi? Firma, 1 Nisan’dan önce oyunun beklenmemesi gerektiği açıklamalarında bulundu. Bunun yanında Microsoft Store’da belirtilen çıkış tarihi 25 Mayıs 2021 şeklinde biliniyor. Şimdilik bu tarih ile yetineceğiz gibi gözüküyor.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 6 için belirtilen sistem gereksinimleri son dönemlerde çıkan AAA oyunlarına baktığımızda gayet ideal durmaktadır. Far Cry 6 sistem gereksinimleri içerisinde yer alan donanımlarda genel itibariyle güçlü bir ekran kartı istendiğini de görebilmekteyiz. Nvidia GeForce GTX 970 ya da AMD R9 380 alternatifleri için minimum ihtiyaç bulunmaktadır. Nvidia GeForce GTX 1070 Ti veya AMD RX 5700 ekran kartları ise istenen akıcılığı verecek gibi gözüküyor. Elbette oyunun çıkmasına daha zaman var bu yüzden bu sistem gereksinimlerine bel bağlamamakta gerek. Optimizasyonlar sonucunda daha düşük bir sistem gereksinimlerine de hitap edebilecekken çok daha güçlü bir sistem gereksinimleri de beklenebilir.

Far Cry 6 çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri

Far Cry 6 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD R9 380
  • İşlemci: Intel Core i5 4440 / AMD FX-8300
  • Ram: 8 GB RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Far Cry 6 Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 Ti / AMD RX 5700
  • İşlemci: Intel Core i7 7700K / AMD Ryzen 7 2700X
  • Ram: 12 GB RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Far Cry 6 çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri gibi daha fazla oyun içeriklerinin devamının gelmesini istiyorsanız, yorumlarınızı eksik etmeyin.

Yorum Yap