1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Epic Games’de “Apple ile Giriş” Seçeneği Kaldırılıyor

Epic Games’de “Apple ile Giriş” Seçeneği Kaldırılıyor

Epic Games'de "Apple ile Giriş" Seçeneği Kaldırılıyor

Epic Games kullanıcıları yakın zamanda bir değişikliğe maruz kalabilir. Bu değişiklik çoğu kullanıcıyı etkilemeyecek olsa da Apple kullanıcılarını üzüyor olabilir. Epic Games’de “Apple ile Giriş” seçeneği kaldırılıyor bu da Apple kullanıcılarının Epic Games hesaplarına artık e-posta ve şifre ile erişim sağlayabileceklerinin göstergesidir. Epic Games resmi Twitter hesabında paylaştığı tweet ile de bu olayı pekiştiriyoruz. Apple ile Epic Games arasında oluşan birtakım anlaşmazlıkların daha da artması bu olayın nedenlerine bir yenisini daha ekledi diyebiliriz. Apple kullanıcıları, Epic Games sistemlerine “Apple ile giriş” seçeneğini 11 Eylül tarihinden itibaren ulaşamayacağı bilinenler arasında.

Epic Games'de "Apple ile Giriş" Seçeneği Kaldırılıyor

Epic Games ve Apple Kullanıcılarının Yapması Gerekenler Neler?

Facebook ile giriş yap, Google ile giriş yap gibi birtakım seçeneklerin yer aldığı oyun satış platformu Apple ile giriş yap seçeneğini ortadan kaldırıyor. Böylece Apple kullanıcılarını bekleyen birtakım işlemler bulunuyor. Bu seçeneği kullanarak giriş yapan İPhone, İPad ve Mac kullanıcıları en yakın zamanda hesap mail adreslerini, şifrelerini güncellemeleri gerekmekte. Diğer türlü hesaplarınıza erişimde sıkıntı yaşayabilir ya da Epic Games hesaplarınızın kilitlenmesi gibi risklerle karşı karşıya kalabilir.

İki şirket arasında oluşan çekişmenin başlıca sebeplerinden biri de popüler oyun Fornite’dan kaynaklanıyor. Bunun öncesinde de ödemelerin %30 komisyonunun ödenmemesi, çekişmeyi kızıştıran bir diğer hareket oldu. Apple ve Epic Games’in bulunduğu dava devam ediyor. Epic Games’de “Apple ile Giriş” seçeneği kaldırılıyor haberinin sonu gelmiş olsa da bu çekişme uzun bir süre devam edecek gibi duruyor.

Yorum Yap