1. Ana Sayfa
  2. Sinema ve Televizyon
  3. Black Panther 2 Filmi Çıkacak Mı? Film Hakkında Bazı Teoriler

Black Panther 2 Filmi Çıkacak Mı? Film Hakkında Bazı Teoriler

Black Panther 2 Filmi Çıkacak Mı? Film Hakkında Bazı Teoriler

Chadwick Boseman, 2020 yılının Ağustos ayında gözlerini yumdu. Başarılı film karakteri ve usta oyunculuğu ile de Marvel izleyicilerinin dikkatlerini üstüne çekmeyi çok kısa bir sürede başarmıştı. Chadwick Boseman’ın kanserle savaştığı üstelik bunu herkesten saklayarak tam dört yıl boyunca gerçekleştirdiği ortaya çıkınca sevenleri de bir hayli üzüldü. Ünlü aktör hakkında küçük bir kesim hastalığından haberdar olduğu ve Boseman’ın son raporlarında da iyileşme sürecine girdiğini belirtilmişti. Yakın zamanda da Black Panther 2 filmi için hazırlıklar ve çekimler başlayacaktı. Fakat durum düşünüldüğü gibi gitmedi ve Boseman’ın trajik ölümü sevenlerini bir hayli üzdü. Ölümünden çok kısa bir süre geçmiş olsa da zaman zaman Black Panther 2 konusu gündeme gelmekte. Black Panther 2 filmi çıkacak mı? Black Panther 2’yi kim oynayacak? Gibi birtakım önemli sorular yer alıyor olsa da film teorileri, çıkış tarihinin öncesinde başarılı oyuncu Chadwick Boseman kimdir? Boseman’ın oynadığı filmler gibi konulara değinmekle başlayalım.

Black Panther 2 Filmi Çıkacak Mı? Film Hakkında Bazı Teoriler

Chadwick Boseman Kimdir?

Chadwick Boseman, 29 Kasım 1976 yılında ABD’nin Güney Carolina bölgesinde doğdu. Boseman, Howard Üniversitesi’ne gitmiş ardından başarılı kariyerine Brooklyn’de başlamış. Yapılan bir röportajda Marvel karakterleri arasında kara panter olabilmek için dua ettiğini de söylemişti. Bilinen bazı özelliklerinin yanı sıra Boseman bir vejetaryandı. 4 yıl boyunca da kalın bağırsak kanseri ile savaştığını ve bu hastalığını da medyaya açıklamadığını biliyoruz. Tedavi sürecindeyken bile bazı filmlerinin çekimlerini başarılı bir şekilde tamamlamıştı. Son dönemlerini ailesi ile geçiren Boseman, 28 Ağustos 2020 tarihinde hayata gözlerini yumdu. 43 yaşında vefat eden başarılı sanatçının geride bıraktığı başarılı filmlerinin bazıları;

  • Gods of Egypt (2016)
  • Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016)
  • Marshall (2017)
  • Black Panther (2018)
  • Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018)
  • 21 Bridges (2019)
  • Avengers: Endgame (2019)

Black Panther 2 Filmi Çıkacak Mı?

Black Panther 2 filminin çıkış tarihi için 6 Mayıs 2022 tarihi düşünülmekteydi. Fakat bu tarih belirlendikten sonra da yaşanan bazı aksilikler tarihin çok daha ileriye ertelenmesine neden olabilir. Yeni tip koranavirüs salgını, başarılı oyuncu Chadwick Boseman’ın ölümü gibi etmenler film serisinin nasıl ilerleyeceği hakkında akıllarda soru işareti bıraktı.

Black Panther serisini bilenlerin ilk aklına gelecek senaryo Black Panther gömleği oluyor. İstenilen kişiye verilebilen bu gömlek sayesinde güç başka birine aktarılabilir ki ilk akla gelen isim de kardeşi Shuri oluyor. Bu senaryo da Shuri kardşeinden Black Panther ünvanını alaraktan seriye devam edebilir. Endgame filminde hayatta olup Wakanda’ya liderlik etmekteydi. Devam filminde nasıl bir adım izlenecek merak edilse de filmin başlarında başrolün ölümünü bizlere göstererekten olayın içinden de çıkılabileceği düşünülenler arasında. T’Challa ölümünün filmin hangi kısmında, nasıl gerçekleşeceği spekülasyonlardan daha ileriye gidemiyor.

Yorum Yap