1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Assassin’s Creed Valhalla Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Assassin’s Creed Valhalla Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Assassin’s Creed serisi her zaman sevilen ve büyük oyuncu kitlesine hitap etmeyi başaran oyun olmuştur. Bu başarısını da uzun bir süre devam ettirecek gibi gözüküyor. Yeni çıkan ve oyun fuarlarında da merakla beklenen Assassin’s Creed Valhalla çıkış yapmaya bir adım daha yaklaştı. Hali hazırda Assassin’s Creed Valhalla fragmanını görmüştük fakat geçtiğimiz gün birçok yabancı oyun sayfası ve Ubisoft’un kendi paylaştığı YouTube videosu ile Assassin’s Creed Valhalla hikaye fragmanı da internette yerini aldı. Viking konsepti ile çıkış yapmış ve böylece hali hazırda mevcut oyuncu kitlesine tarihi ilginç ve sevilen bir ırk Vikingler ile katkıda bulunmuş oldu. Oyun Viking konsepti ile sınırlı kalmayıp vikinglerin altın dönemlerinden bazı yerleri konu almış da diyebiliriz. Sık sık adının duyulduğu Sigurd, King Alfred, Eivor gibi isimlerin yer aldığı hikaye ile oyunun albenisi çok daha başarılı bir şekilde oluşturulmuş.

Assassin's Creed Valhalla Hikaye Fragmanı

Kısa sürede büyük ilgi toplayan Assassin’s Creed Valhalla hikaye fragmanı üzerinden bazı eleştirilerde de bulunabiliriz. Oyunun görüntü kalitesi günümüz kalitesinde çıkabilecek potansiyelin altında kalmış diyebiliriz. Assassin’s Creed serisinin oyunları arasındaki hikaye değişiminin yanında da herhangi farklı bir ekleme yapılmıyor. Genel itibariyle oyun serisinde hikaye değişiklikleri yapılmakla sınırlı kalınabiliyor. Elbette Assassin’s Creed Valhalla’da dövüş sistemi diğer oyunlarına nazaran biraz daha farklılık göstermiş. Savaş hissiyatı konusunda birtakım gelişmeler yaşandığını da belirtebiliriz fakat görüntü kalitesi çoğu oyuncunun beklentilerini karşılamıyor. Bu oyunda beklenen üst düzey görüntü kalitesi elde edilememiş olsa da beklenen bir topluluğun hikayesini oynamak oyunu cazip kılmada yeterli olacaktır.

Assassin’s Creed Valhalla Çıkış Tarihi

Assassin’s Creed Valhalla 10 Kasım 2020 tarihinde çıkış yaparak oyuncularla buluşacak. PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, Google Stadia ve PC gibi neredeyse tüm platformlarda satışa sunuluyor. Bilgisayarda ise Steam, Ubisoft Store gibi farklı seçeneklerle de kütüphanelerine oyunu dahil edebilecekler. Çıkış tarihi yaklaşırken de oyun ile ilgili mekanikler, oynanış videoları ve daha fazlası YouTube’da her geçen gün artıyor. Tüm bu Assassin’s Creed Valhalla detayları da oyuncuları meraklandırdığı gibi heyecanlandırıyor da. Çıkış tarihine yaklaştıkça yeni haberlerinde sizlerle olacağız.

Yorum Yap