1. Ana Sayfa
  2. Android Haberleri
  3. Android 11 Go Sürümü Geliyor! Rekabeti Arttıracak Güncelleme
Trendlerdeki Yazı

Android 11 Go Sürümü Geliyor! Rekabeti Arttıracak Güncelleme

Android 11 Go sürümü

ABD’nin popüler teknoloji firması Google, yakın zamanda Android 11’i piyasaya sunmuş, beğenileri de çok hızlı bir şekilde toplamıştı. Android 11’in hemen ardından gelecek bir diğer sürüm ise Android 11 Go oluyor. Yoğun çalışmaların karşılığını elde eden Google, bu güncellemesinde üst düzey cihazların yanı sıra giriş seviyesi cihazlarına odaklandığını gösteriyor. Android 11 Go sürümü geliyor! yazımızın detaylarına inecek olursak; giriş ekranlarından depolamaya, depolamadan gizlilik seçeneklerine ve diğer birçok noktada değişikliklere gidiliyor.

Giriş seviyesi cihazları Android 11 Go sürümüne sahip olabilmek için 2 GB RAM’e sahip olmalı. Android 10 Go sürümünün üstüne bir hayli eklemelerin yapıldığı, %20 daha fazla performansın elde edileceği bilinenler arasında. Birtakım yenilikler ve performans artışı ile de sınırlı kalmayan bu güncelleme, gizlilik konusunda da değişikliklere gitmiş. Giriş seviye telefonlarda Android 11 Go güncellemesi ile izinler tek seferlik verilecek. Aynı zamanda uygulamalara verilen bu izinler bir süre sonra otomatik bir şekilde silinecek. Anlayacağınız Google bu güncellemesinde basit yeniliklerle işi geçiştirmeyip performans ve birtakım gizlilik değişikliklerine de gitmiş. Yapılan tüm bu değişiklikler ile giriş seviye telefon kullanıcılarının akıcı, verimli bir şekilde telefon deneyimini elde etmeleri amaçlanmış.

Android 11 Go

Android 11 Go sürümü, Android kullanıcılara çok daha fazla yenilik sunmaya da devam ediyor. Bu yeniliklerden bir diğeri “Safe Folder” (Güvenli Klasör) denilen bir seçenektir. Uygulamalarla kişisel dosyaların gizliliği sağlanabiliyor, klasörlere 4 haneli bir PIN kodu atanabiliyordu. Artık herhangi bir uygulamaya gerek olmadan sistem ile beraber gelen güncelleme sayesinde bu işlemler kolayca yapılabilecek.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar
    2 ay önce

    Teşekkürler bilgilendirici olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir