1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Among Us Rehber – Among Us Nasıl Oynanır?
Trendlerdeki Yazı

Among Us Rehber – Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us Rehber

Günümüzün popüler oyunu Among Us oyun mekanikleri ve oynanışı ile oyuncuları meraklandırmaya devam ediyor. Town of Salem gibi birtakım örneklerinin bulunduğu benzer oyunlar bulunsa da Among Us benzeri görülmemiş, özgün özellikleri ile de ön plana çıkıyor. Özgün oluşundan kaynaklı da birçok oyuncu Among Us oyununu oynamakta bir hayli zorlanabiliyor. Among Us rehber yazımızda Among Us nasıl oynanır? Oyunu nasıl kazanabiliriz? Gibi önemli noktalara değineceğiz. Bunların yanında bizleri bekleyen Among Us ipuçları da bulunuyor.

Among Us oyununun eğlenceyi arttırabilmesinde, çok daha fazla oyuncu kitlesini elinde tutabilmesindeki önemli etmenlerden biri oyunun Cross-Play özelliğidir. Bu özellik sayesinde bilgisayar, telefon ve tablet gibi farklı platformlar ile katılan oyuncuları bir araya getirip tek bir lobide buluşturabiliyor. Bu da ister istemez arkadaş çevreniz ile oynanabilir kılınmasını daha kolay bir hale getirmekte.

Among Us Ücretli Mi?

Günden güne kendini geliştiren, farklı tarzda oyun Among Us zaman zaman farklı sorularla da oyuncuları meraklandırabiliyor. Bu sorulardan biri de Among Us ücretli mi? Among Us iOS ve Android cihazların hepsinde ücretsiz olarak oyunculara sunulmakta fakat oyunu bilgisayardan oynamak isteyenler küçük bir meblağ vermek zorundalar. Bu ücret Steam platformunda 10.5 TL’ydi. Aynı sistemi benzer türdeki Town of Salem’de de görmekteyiz. Oyun hakkında bir süre önce Among Us 2 gelecek benzeri haberler yayılmaktaydı. Geliştirici firma bu spekülasyonların önüne geçerek devam oyununu şimdilik düşünmediklerini popülaritesini arttıran ilk oyunda yeniliklerin yapılmasının bir hayli zor olduğu bu yüzden de zamanlarını ilk oyunu geliştirmekle geçireceklerini belirtti.

Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us Rehber / Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us bizim vampir köylü olarak bildiğimiz oyuna bir hayli benzemektedir. Sanala dökülmüş hali ile Town of Salem de türünün ilk örneklerinden olmaktadır. Fakat bu 2 oyun arasında çok büyük farklılıklar bulunuyor. Bunlardan biri de oyunda yer alan karakterler vampir köylü olarak değil de Crew ve İmpostor olarak iki farklı tür karşımızda bulunmakta. Among Us’daki temel amaç ise Crew denilen karakterlerin yani bir nevi köylülerin vampir olarak sınıflandırabileceğimiz İmpostor‘lar tarafından öldürülmeyip, onları durdurmasından ibaret. Oyun 4 ile 10 kişilik kapasitesi bulunan bir uzay gemisinde geçiyor. Türünden farklı bir oyun olarak bilinmesinde ki bir diğer etmen de Task olarak geçen görevlerin oyunda yer almasıdır.

İmpostor olarak yapmanız gereken crewler tarafından fark edilmemek ve her geçen zamanda da birilerini öldürerek crewleri birbirine düşürmek. Crew üyelerini birbirine düşürdüğünüz an kazanan olmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Vereceğiniz kararlarda acele etmeyin. İmpostor olarak oksijeni, reaktörü, elektriği, kapıları ve iletişimi sabotaj ederek crewler arasındaki dayanışmayı kısıtlayabilirsiniz. Bu sizin tespit edilmenizde büyük zorluk yaratacak, ölmeniz çok daha imkansız hale gelecektir. Özellikle de elektriği sabotaj etmek, üstünüzdeki şüpheleri defetmekte bir numaradır. Elektrik sabotajında gemideki tüm ışıklar sönmesiyle görüş alanları büyük oranda kaybolmaktadır. Reaktör sabotajı da impostor olarak oyunu kazanmanızdaki süreyi azaltacak, crewlerin acele ederek panik hareketlerde bulunmasına yol açacaktır. Oksijen sabotajı da reaktör ile benzerlik gösterir ve oksijen azalmasıyla takım üyelerini öldürülür.

Crew ekibinde yer alıyorsanız iyi bir analiz gücüne sahip olmakla başlayabilirsiniz. Etrafı ve herkesi en iyi şekilde inceleyin. Ön yargılara kapılmanız ve kararlarınızda acele etmeniz sizi gaflete düşürmesin. Yavaş adımlarla işlemlerinizi gerçekleştirin böylece verdiğiniz kararlar bir nebze daha doğru olmaya yaklaşacaktır. Hayatta kalmak ve günü sağlam bir şekilde geçirebilmek içinse görevlerinizi yaparken hızlı olmaya özen gösterin.

8.0
Among Us İnceleme

Sosyal mecralar ile popülerliğine popülerlik katan Among Us kısa bir sürede oyuncu kitlesini katbekat arttırmayı başardı. Oyun bulunduğu türde az ve öz örneklerinden olduğundan oynanışı ile oyuncuları zorlayabiliyor. Bu incelememizde hem rehber niteliğinde bilgiler verecek hem de incelemesini yapacağız.

  • Sürükleyicilik 8.4
  • Eğlence 8.3
  • Kamera açısı 7.4
  • Temel Amaç ve Sunulan Özgürlük 7.8

Yorum Yap