1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Among Us 2 Çıkacak Mı? Nedir Bu Among Us Hayranlığı

Among Us 2 Çıkacak Mı? Nedir Bu Among Us Hayranlığı

Among Us 2 Çıkacak Mı?


16 Kas 2018 tarihlerinde çıkış yapan ve kendi türünün az ve öz örneklerinden olan oyun son zamanlarda gündem olmaya başladı. Kısa bir süre içerisinde popülerlik kazanan Among Us, çok daha fazla oyuncu kitlesini popülerliği ile beraber elde etmiş oldu. Yayınlanlanmasının üzerinden birkaç yıl geçmiş ve 2020 yılında da istediği yerlere gelmeyi başarmış oyun artık yazımızın bir parçası oluyor. Gelen başarısının önemli sebeplerinden biri muhakkak sosyal medya diyebiliriz. Sosyal mecralarda yapılan paylaşımlar, oyunu çok daha ilgi çekici kılmakta ve kısa süre içerisinde birçok platformda, sosyal medya sayfalarında paylaşılmasında yardımcı oldu. Peki, Among Us oyunu popülerlik kazanmışken benzer bir şekilde, yeni oyunuyla karşımızda olacak mı? Among Us 2 Çıkacak Mı? spekülasyonları her geçen gün çok daha fazla yayılıyorken bu soru da netlik kazanmış oldu.

Ne Bu Among Us Hayranlığı

Bir oyunun iyi bir oyuncu kitlesine sahip olmasında yani oyunun tutmasında genel olarak 2 farklı yol mevcut. Oyun hali hazırda ün yapmış bir firmanın ün yapmış oyun serisinin devamı ya da yeni bir oyunu olarak piyasaya sunuluyor. Sunulduğu andan itibaren de yüksek kitlelere hitap ediyor. Diğer bir yol ise Among Us oyununda da gördüğümüz gibi sonradan sosyal mecralar ile çok daha popülerliğini arttıran ve ün kazanan oyunlar oluyor. Among Us tarzında birtakım eski oyunlar da yok değil. Oyun geçmişinizde yer edecek kaliteli zaman geçirten bir oyun da Town of Salem’di. Among Us’da bu türe çok benzer bir şekilde karşımızda yer almakta. Bu oyun tarzları ise Türkiye’de yabancı ülkelere göre çok daha az bir oyuncu kitlesi bulunuyor fakat zamanla artış da gösterdiği görülmekte.

Among Us Rehber

Among Us Oyununun Devamı Gelecek Mi?

2018’de çıkış yapan bu oyun artık çok daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Peki akıllardaki soru Among Us 2 çıkacak mı? Sorusu oluyor. Among Us 2 için devamı gelecek haberleri sık sık gündeme geldi fakat geliştirici firma tarafından da net bir açıklama geldi ve soru işaretleri böylece son buldu. Among Us 2 gelmeyecek çünkü geliştiriciler, hali hazırda popülerliğini yeni arttıran oyunun elinde bulundurduğu kitleyi arttırmaya devam etmesi ya da koruması gerektiği düşüncesine sahipti. Eski bir oyun olan Among Us için değişikliklerin yapılması bir hayli zor olduğu bu yüzden de altyapı düzenlemelerini yapmak için zaman harcanacağı belirtildi.

Yorum Yap